Tartu korraldab

Filmiõhtu “Lühifilmid”

Kuupäev

22.07
Aegunug
23.00 - 23.55

Asukoht

Vabaduse puiestee
Vabaduse puiestee, Tartu, Eesti

Tartu Elektriteater kutsub suveõhtut nautima uute Eesti lühifilmide kogumikuga!

NÄLG
Lühifilm viimasest Eesti perest, kes nälja kiuste ei tahtnud omaks võtta kartuli söömist. Pereisa võtab mure enda lahendada ning enne, kui poeg Jass arugi saab, on söögilaud jälle lookas. Jäävad ainult küsimused, mis hinnaga ja kui kauaks?

 

 

RENTSLIKRAHVID
Ühel päeval avastavad prügisorteerijatest ema ja poja duo Hilse ja Tang, et on käivitunud üleriigiline sorteerimiskampaania. Liinitöötajaid valdab üüratu ebaõigluse tunne. Nad teevad niigi riigi kõige mustemat tööd ja nüüd tahetakse seegi neilt ära võtta. Käiku võetakse radikaalsed meetmed. Kolme prügikotiga kodanikud olgu nüüd eriti ettevaatlikud, sest Hilse ja Tang on võtnud eesmärgiks sorteerida ära kõik inimesed, kes prügi sorteerivad.

 

 

TOPELT TURBO
Salaagentidest kaksikõed peavad taastama omavahelise tasakaalu, enne kui varastatud topelt turbo mootor neid hävitab.

 

 

SIERRA
Poiss tahab aias konnadega mängida, ent tõmmatakse isa survel möirgavasse autode maailma. Garaažis askeldava isa kirg ralli vastu läheb sedavõrd kaugele, et tema laps muutub rehviks. “Sierra” (2022) režissöör Sander Joon on rahvusvaheliselt hinnatud Eesti animafilmitegija, kes on tuntud oma mängulise maailmataju poolest. Eelmise aasta alguses tuule tiibadesse saanud “Sierra” on võitnud kümneid auhindu ajaloolistel festivalidel. Esimese eesti lühianimafilmina Oscari shortlisti jõudnud must Eesti animakomöödia tirib meid sürreaalsesse autoralli maailma, kus pidurit ei tõmmata.

 

Filmiõhtu on tasuta

Korraldaja

Tiigi Seltsimaja / Ragnar Konson
Telefon:
+37258240301
E-post:
[email protected]
Koduleht:
https://tiigiseltsimaja.tartu.ee/