Tartu korraldab

Üldinfo

Tartu jõululinn ootab kõiki tartlasi ja Tartu külalisi meeleolukat pühadeaega veetma 3. detsembrist 7. jaanuarini!

Sel korral täiesti uutes klaaspaviljonides saab taas sooja jooki juua ning piparkooke nosida. Põnevat uudistamist pakuvad majakestes aga Tartu 2024, Tartu laulu- ja tantsupidu, Tartu Maraton, Thermory ja Huum ning Arhitektuurikool. Samuti on tagasi laste lemmik põhumaja, kiik ja karussellid, jõulusäras lühter ja jõulupuu. Majakestes toimuvad töötoad ja näidatakse joonisfilme. 

Pühapäeviti süüdatakse linna tähtsaimal väljakul advendiküünal ja jõululaupäeval kuulutatakse koos linnapeaga välja jõulurahu.

Lumisele raeplatsile jõuavad rahvatantsijad, viiakse läbi jõuluvanade talimängud, tutvustatakse eri kultuuride jõule ning toimub palju muud meeldejäävat.

Igal nädalalõpul ja pühadeperioodil saab proovida vahvat saanisõitu ning pea iga päev ootavad raeplatsil ka ponid, et lastele jõulurõõmu jagada. Rohkem infot saani- ja ponisõitude kohta leiab meie programmist! 

Kuni 3. märtsini saab Tartu raeplatsil ka uisutada. Juba neljandat hooaega on Suudlevate tudengite purskkaevu ümber avatud ligi 1000 ruutmeetrine uisuväljak, kus harjutada piruette ja nautida tuledesäras linna. Uisuväljak on avatud iga päev kell 10.00-22.00.  

 

Keskkonnahoidlik sündmus

Tartu jõululinna korraldamisel lähtume Tartu linna ja Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju. Kohapeal kasutatakse pandinõusid ja sorteeritakse jäätmeid.

Lisaks julgustame külastajaid tulema jõulurõõmu nautima kas jalgsi või ühistranspordiga (raeplatsile lähimad bussipeatused on Raeplats, Vabaduse puiestee, Vabadussild, Palmihoone ning Kesklinn I-VI). Jõululinn saab elektri püsivõrgust, mis pärineb taastuvatest energiaallikatest.

Lähenemas

Rohkem sündmuseid hetkel ei ole!