Tartu korraldab

Üldinfo

Käimas on konkurss Tartu linna päeva galakontserdi loovjuhi leidmiseks!

Kandideerimine kestab kuni 1. detsembrini 2023. Loe loovjuhi konkursi kohta lähemalt.

 

Tartu kõlab ilusti!  

Tartu linna päeva tähistatakse 29. juunil, mis on Tartu kaitsepühakute Peetruse ja Pauluse päev. 

Tartu linna päevade keskmes on alates 2016. aastast olnud ooperisümbioos, mis toimub tänavu seitsmendat korda. Ooperisümbioosides astuvad üle linna lavadele kooslused, kes tavaliselt koos ei tegutse. Selleaastane sümbioos on inspireeritud liikumisaastast ning kaasatud on kaks tantsuteatrit, Eesti Rahvusballett ja Fine 5 Tantsuteater, samuti Improteater Impeerium. 

Koreograaf-lavastaja Marina Kesler toob Vanemuise kontserdimaja lavale oma nägemuse Verdi kuulsast ooperist “Rigoletto“. Laval on balletitantsijad Anna Roberta ja Jevgeni Grib ning ooperilauljad Elina Nechayeva ja Rauno Elp.  

Fine 5 õppejõud ja koreograafid Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik toovad Elleri kooli Tubina saali lavale Menotti lühiooperi “Telefon“, milles astuvad üles tantsijad Olga Privis, Simo Kruusement ja Tiina Ollesk ning ooperilauljad Maria Listra ja Tamar Nugis.  

Improteater Impeeriumi ooperisümbioos toimub Athena keskuses, kus improvisatsioonikatseid teevad ja uue ooperi loovad näitlejad Merilin Kirbits, Maarius Pärn, Tarvo Krall, laulja Liis Lemsalu ja ooperilaulja Rasmus Kull.  

Päeva lõpetab kell 19 algav galakontsert, mis toimub seekord Vabaduse puiesteel ja kannab nime “Vabaduse galakontsert”. See on toetuskontsert ukrainlastele ja Ukrainale. Lisaks tänatakse kontserdiga kõiki kaasmaalasi, kes on ukrainlasi keerulisel ajal toetanud ja aidanud.  

Galakontserdil astub lavale Ukraina Harkivi riikliku ooperi- ja balletiteatri ooperikoor, kellega koos esinevad tänavune eurolaulik Alika, ooperilauljad Mirjam Mesak, Elena Bražnik, Janne Ševtšenko ja Reigo Tamm ning dirigent Aleksandr Bražnik koos Pärnu Linnaorkestriga. Galakontserdist teeb ülekande Eesti Rahvusringhääling. Galakontsert on kõigile tasuta, nagu enamik Tartu linna päeva programmist. 

Päeva jooksul toimub üle Tartu linna veel mitmeid esinemisi, kontserte, näitusi, etendusi, ekskursioone ja üllatusi. Tartu linna päev on täis põnevaid tegemisi ning palju ilusat muusikat ja tantsu. 

*Ooperisümbioos. Tartu linna päeva 2016 raames loodud muusikaline termin – ooperisolistide jt klassikalise muusika viljelejate ning mitteooperilauljast interpreetide ühine kontsert või ülesastumine, mille käigus laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonist ja ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust. Kontserdi jooksul ei suhtuta surmtõsiselt ega ülearu pühalikult ei ilma, inimestesse ega endasse. Võimalik publik hõlmab nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid. 

 

Tartu linna päeva koostööpartnerid ja toetajad: Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Improteater Impeerium, Eesti Rahvusballett, Fine5 Tantsuteater, Harkivi Riiklik ooperi ja balletiteater, Ehitustrust, A. Le Coq, Eesti Leivatööstus, Gren Tartu, Kia Auto, Rand & Tuulberg, Tartu Teenused ja Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis.

Tartu linna päeva 2023 kava võib alla laadida ka siit.

Programm

Rohkem sündmuseid hetkel ei ole!

Uudised

Galakontsert

Tartu linna päeva galakontserdi loovjuhi konkurss

Kuni 1. detsembrini oodatakse oma loovlahendusega kandideerima Tartu linna päeva 2024. aasta galakontserdi loovjuhiks.  Loovjuhi kohale kandideerimiseks tuleb esitada oma esmane nägemus galakontserdist ja eelarve prognoos koos kuluallikatega (sh esinejate honorarid, loovjuhi tasu jne).

Loe edasi ->