Tartu korraldab

Ajalugu ja galerii

2023. aastal toimus Autovabaduse puiestee 29. juunist 6. augustini. 

Kultuuriprogramm toimus kogu perioodi vältel kindlas rütmis neljapäevast laupäevani. Neljapäevad õitsesid Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kureeritud kontsertide rütmis, reedesed sündmused olid inspireeritud liikumisaastast ja laupäeviti oli programmis rohkelt tegevusi peredele. Liikumispäevad lõppesid tantsuõhtutega ja perepäevad Tartu Elektriteatri filmiõhtutega.

Ka Tartu noortekeskused kolisid suveks siseruumidest puiesteele. Kuu aja vältel korraldati lastele ja noortele tegevusi iga päev meisterdamisest koolitusteni. Linnaruumis käisid sel perioodil ringi tänavanoorsootöötajad, kes suunasid noori tegevustest osa võtma.

Autovabaduse puiestee ruumi sisustasid karussell, ronilad, vihmutid ja muud atraktsioonid ning juba kasutusel olnud tänavamööbel, miks sai miksitud uute lahendustega. Lava ehitasime kesklinna pargi poolsele nõlvale ja see on seal ka kultuuripealinna aastal.

Galerii

2022. aastal toimus Autovabaduse puiestee 1. juulist 14. augustini. 

Vabaduse puiestee jõepoolsest osast sai eelmisest aastatest tuttav atraktiivne avalik ruum ühes välimööbliga. Nädalalõppudeks (R 18.00 – P 23.59) sulgesime aga kogu puiestee, kus sai nautida kontserte, tantsuõhtuid, toiduturgu ja palju teisi sündmusi.

Lisaks vahvatele atraktsioonidele, mõnusale vaba aja veetmise alale ja tänavatoiduautodele, tagasime esmaspäevast reedeni autodele vähendatud sõidukiirusel liikumiseks 1+1 sõidurada. Täiendavalt oli jalakäijatele teeületuseks kolm kollast ülekäigurada, et jõuda turvaliselt nii puiesteele kui Emajõe äärde.

Tegemist oli ruumieksperimendiga, et näha, kas ja kuidas saame Vabaduse puiesteel tänavaruumi jagada selliselt, et sellele mahuks samaaegselt ja turvaliselt liiklema jalakäija, rattur ja autojuht. 

Autovabaduse puiestee projektijuht oli Ragnar Kekkonen, sündmust korraldasid Tartu linn, SA Tartu 2024, Tiigi Seltsimaja, Tartu Turg, Tartu Noorsootöö Keskus ja paljud teised head koostööpartnerid.