Tartu korraldab

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kontsertide suvi sai avastardi Tartu linna päeval võimsa galakontserdiga, mis ühtlasi avas Autovabaduse puiestee.

Õhtule pani punkti Ukraina Harkivi riikliku ooperi- ja balletiteatri ooperikoor, eurolaulik Alika, ooperilauljad Mirjam Mesak, Elena Bražnik, Janne Ševtšenko, Reigo Tamm ja dirigent Aleksandr Bražnik Pärnu linnaorkestriga.

Vabaduse gala oli toetusavaldus Ukrainale ja ukrainlastele, kes end Venemaa täiemahulise agressioonisõja eest kaitsevad. Ühtlasi tehti kontserdiga kummardus kõikidele kaasmaalastele, kes on sel keerulisel ajal Ukrainat aidanud ja toetanud.

Autovabaduse puiesteel turuhoonest kuni Kaarsilla vahelisel alal algas enam kui kuu aega kestev mitmekesine programm. Avatud on karussell, raamatukogu koos lugemisalaga, mitmesugused ronilad ja teised atraktsioonid. Taaskasutatakse ka eelmiste aastate tänavamööblit.

Kultuuriprogramm on üles ehitatud kindlas rütmis: neljapäeviti toimuvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kureeritud suurkontserdid, kus järgneval viiel nädalal esinevad Reket, Ivo Linna & Supernova, Bedwetters ja Daniel Levi bänd. Samuti tulevad lavale Gerli Padar, Estonian Voices koostöös festivaliga Klaaspärlimäng ja mitmed teised artistid.