Tartu korraldab

Sel suvel muutub Autovabaduse puiestee kultuuripealinna elavaks keskuseks. 6. juulist 12. augustini saab linna südames kogeda kirevat kultuuriprogrammi täis kontserte, välikino, peresündmusi ja palju muud.

“Autovabaduse puiestee toimub juba viiendat järjestikust aastat ja nagu ikka, oleme proovinud luua võimalikult mitmekülgse programmi. Kummardusena möödunud aastatele toome tagasi nii mõnegi menuka sündmuse, kuid Euroopa kultuuripealinna tiitliaastal soovime pakkuda ka midagi värsket ja erilist. Sel aastal oleme eriti põnevil, et saame esitleda ka välisartiste, kes toovad meie programmi rahvusvahelist dimensiooni,” sõnas Autovabaduse puiestee kultuuriprogrammi juht Kati Tihkan.

Autovabaduse puiestee algab 6. juulil Emajõe festivali programmiga ja puiesteel toimuva ühiskontserdiga. Päeval saavad huvilised uudistada Autovabaduse puiesteega paralleelsel jõelõigul aset leidva Emajõe festivali tegevusi, pärast seda tasub sammud seada Autovabaduse puiestee lava poole, kus esineb legendaarne poproki bänd Mahavok. Õhtu jooksul on veel ees ootamas palju põnevat, sealhulgas Emajõe ääres toimuv öökino ning endises Naiivis aset leidev Areeni disko.

Sel suvel külastab Autovabaduse puiesteed mitmeid välisartiste, sealhulgas Carnival Youth Lätist, eklektilise loominguga The Unused Word Austriast ja noorte andekate jazz-muusikute koosseis Liv Andrea Hauge Trio Norrast. Nende kõrval saab taaskord kuulda armastatud Eesti artiste: koos bändiga astuvad lavalaudadele möödunud aastal ühise albumi läkitanud Anett ja Fredi ning räppar nublu oma uue sound’i saanud lugudega ehk “r2imerahva” albumi repertuaariga. Lisaks astuvad üles juba omal moel Autovabaduse puiestee veterani staatuse saavutanud ansambel Horoskoop ning paljud teised.

Reedeti toimuvad juba traditsiooniks saanud tantsuõhtud, mis täidavad õhu ladina rütmide ja tantsusammudega, ning laupäeviti tutvustavad end erinevad Lõuna-Eesti omavalitsused. Pühapäevad algavad ergastavate joogahommikutega ning suveõhtuid saab nautida Elektriteatri vabaõhukinos. Ka spordifännidele on programmis mitu lööknumbrit: tänavakorvpalli Tartu etapi finaalmängud ja Rammumeeste Meistrite Liiga võistlus.

Sel aastal on eriti aktiivselt toimetamas Autovabaduse puiestee noorteala, mis tegutseb igapäevaselt.

Autovabaduse puiestee programm lõpeb Tartu toidu- ja veinifestivali, järelpeo ja rahvusvahelise noortepäevaga.

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu linn, Tartu 2024, Tiigi Seltsimaja, Tartu Turg, Tartu Noorsootöö Keskus ja paljud teised koostööpartnerid. Tartu 2024 Autovabaduse puiestee on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Autovabaduse puiestee täienev programm: https://tartukorraldab.ee/avp/programm

Emajõe festivali info: https://emajoefestival.ee/

Programmi lisainfo: Kati Tihkan, [email protected]