Tartu korraldab

Hommikukohv Tartu linnapeaga

Kuupäev

29.06
Aegunug
10.00 - 11.30

Asukoht

Kohvik Shakespeare
Cafe Shakespeare, Vanemuise, Tartu, Eesti

Maksumus

Tasuta

Just nagu Tartule kohane, saab kord aastas juua hommikukohvi koos linnapeaga. Linnapea Urmas Klaas pakub kohvik Shakespeare’i terrassil kohvi, esineb Silver Sepp.

Just nagu Tartule kohane, saab kord aastas juua hommikukohvi koos linnapeaga.

Linna pidupäeva hommikul kell kümme pakub linnapea Urmas Klaas Shakespeare’i terrassil kohvi ja uurib, kuidas tartlased elavad. Juttu tuleb asjadest, mis on linnas aasta jooksul tehtud ja toimunud, aga ka sellest, mis on parasjagu teoksil või tulemas. Mõtteid vahetama on oodatud kõik tartlased.

Eesti Pank tutvustab hommikukohvil ka Tartu linnale pühendatud ametlikke meenemünte.

Hõbemündil on kujutatud akent, millest avaneb vaade Tartu raekojale. Lisaks on kujundusel kasutatud linna vappi ning loodud teistmoodi tüpograafiline lahendus sõnale “Tartu”. Hõbedast meenemündi on kujundanud Svetlin Balezdrov.

Kuldmündil on kujutatud tütarlapse portreed, mis on pärit Tartu Jaani kiriku lõunafassaadi kaunistavalt terrakotaskulptuurilt. Eesti üks vanim kirik, 14. sajandist pärit gooti stiilis Tartu Jaani kirik on oma rohkete terrakotaskulptuuride poolest ainulaadne kogu Euroopas. Kullast meenemündi on kujundanud Heino Prunsvelt.

Eesti hansalinnadele pühendatud mündisarjas on Eesti Pank varem välja andnud: 2017. aasta veebruaris hansalinn Tallinnale pühendatud hõbe- ja kuldmündi, 2019. aasta juunis hansalinn Viljandile pühendatud hõbemündi ning 2021. aasta aprillis hansalinn Pärnule pühendatud hõbemündi.

Korraldaja

Tartu linn / Ragnar Konson
Telefon:
+372 5825 0301
E-post:
[email protected]